Jak zůstat motivován při práci z domova

Při práci doma obvykle pociťujete pocit svobody, která je tak osvobozující, že máte tendence práci odkládat. Bez šéfa, jenž vás nebo ostatní zaměstnance motivuje, který vám připomene vaše termíny. Pak se stává, že práci doháníte na poslední chvíli. To se odráží na vaší práci, protože její dohánění málokdy vytváří kvalitní práci. Níže jsou některé tipy, jak zůstat motivovaný při práci mimo kancelář.

Copyright: fkdkondmi / 123RF Stock Photo
Copyright: fkdkondmi / 123RF Stock Photo

Mějte plán

Je to dobrý nápad mít nastavené časy, kdy se věnujete pouze práci a ničemu jinému. Zamyslete se nad běžnými činnostmi doma, v jakém čase je provádíte a pokuste se je naplánovat na jinou dobu. Je též dobré se pokusit pracovat v kuse hodinu a více bez delších či ideálně jakýchkoliv přerušení. Můžete si svojí pracovní činnost načasovat na dobu, kdy vaše dítě spí nebo je ve škole. Dodržením harmonogramu budete trénovat svou mysl a tělo se dostane do režimu práce v pravidelné časy, což je pro kvalitní pracovní výkon důležité.

Zůstaňte v kontaktu se spolupracovníky

To je skvělý způsob, jak zůstat motivovaný při práci doma. Zůstat v kontaktu s kolegy, kteří mohou s vámi spolupracovat, je to skvělý způsob, jak udržet přehled o tempu práce, stejně jako být v obraze s tím, co se děje na pracovišti. Tempo ostatních vás může motivovat, abyste lépe pracovali doma.

Buďte v pracovním režimu

Při práci z domova je dobré mít zvláštní pracovní místo, které je bez vlivů, co mohou odvádět pozornost od vaší práce. Udržujte svůj stůl prost dětských věcí či jakýchkoliv maličkostí, co by vás mohli odvádět od soustředění na práci. Též vaše pracovní prostředí by mělo mít spíše formální nádech, s tudíž nejsou vhodná místa, jako je například obývací pokoj, kde jeho rozmanitá výzdoba může odvádět vaše myšlenky od práce.

Jak zůstat motivován při práci z domova

Práce z domova začíná být silným benefitem, který je zaměstnanci často poptáván, ale je třeba si uvědomit, že zaměstnavatel, jenž Vám tento benefit poskytne, očekává stejný pracovní výkon, jako kdyby jste byli v kanceláři. Proto je nutné i z Vaší strany udělat maximum pro to, aby zaměstnavatel byl s vámi i nadále spokojen a tento benefit vám dále poskytoval.


Uveřejněno

v

od