Když se shání půjčka

Ne každý člověk se dokáže za všech okolností vypořádat se svými finančními závazky. A aby tento obstál, potřebuje nejednou nevyhnutelně nějakou půjčku.

Mělo by být samozřejmostí, že člověk dostane výplatu nebo nějakou jinou formu příjmu a z této financuje svůj život až do doby, než dostane další příjem. Tak alespoň velí logika a pochopitelně i zdravý selský rozum. Jenže v praxi tomu tak nejednou není. Jsou tu i četní lidé, kteří si sice vydělávají, ale někdy v životě se jim nepodaří z jejich příjmů uhradit vše, co je zaplatit zapotřebí, a jsou tu pochopitelně i ti, jež může zaskočit nenadálý výpadek příjmů nebo jiná neblahá skutečnost.

A jak zvládnout svoji finanční situaci ve chvíli, kdy už vážně není kde na něco vzít? Když je rozpočet domácnosti vyčerpaný a na další nezbytné výdaje už tak peníze nezbyly?

V takové chvíli člověk ocení možnost vzít si půjčku. Ovšem pochopitelně není vše až tak růžové. Protože půjčky se sice nabízejí, jenže nejednou nejsou snadno dostupné. A tak se leckdo marně potýká s tím, co se musí splnit dříve, než mu někdo nějaké finanční prostředky v podobě půjčky poskytne. A ten, kdo má jenom příliš nízké příjmy, nějaký záznam v registrech dlužníků, další finanční závazky, exekuce a podobně, se nejednou nakonec setká jedině s odmítnutím své žádosti. Není shledán být bonitní osobou a tím to pro bankovní úředníky končí.

A pak už je nejednou tou poslední nadějí nebankovní americká hypotéka. A to proto, že se za ni nezbytně dává do zástavy nějaká nemovitost, jež by v případě nesplácení propadla nebankovní společnosti, a tím je zaručeno vrácení vypůjčených finančních prostředků. Díky takové garanci odpadá potřeba důkladného prověřování žadatelů a uspějí tu tedy i ti, kdo si jenom málo vydělávají a/nebo mají i další problémy. Pokud tito zřejmě mají aspoň na ty nejnižší splátky.

A tak se obejde taková hypotéka bez doložení příjmu a dá se obejít u takové hypotéky bez registru a nahlížení do něj. Což přijde leckomu ze žadatelů vhod.


Uveřejněno

v

od

Značky: