Krásy jarní přírody u našich sousedů

Duben je ideálním měsícem pro absolvování eurovíkendu na některém z oblíbených míst. Jarní dovolená patří vedle dovolených během hlavní sezóny k nejžádanějším pobytům. Vzhledem ke kratším časovým možnostem si lidé vybírají spíše bližší destinace, aby netrávili zbytečně mnoho času na cestách. Nemáte-li konkrétní představu, kam vyrazit, zkuste se podívat na nabídku www.firmanazazitky.cz/eurovikend-v-dubnu/.

Poznejte slovenské hory a památky

Velmi populární je dovolená Slovensko, která je ideální volbou pro milovníky turistiky, stejně jako pro ty, kteří touží po odpočinku v termálních lázních. Slovensko má mnoho míst, která stojí za návštěvu a ačkoliv je máme na dosah ruky mnohdy si vybíráme jen nejznámější lokality. Nejžádanější jsou pochopitelně pobyty v horských oblastech, kde si na své přijdou obdivovatelé přírodních památek. Za pozornost však stojí i památky tradiční lidové architektury. Typickým příkladem je největší slovenský skanzen v Martině, který dokumentuje způsob života na slovenském venkově od 2. poloviny 19. století. Nachází se zde budovy obytné i hospodářské, nechybí ani tradiční dobový oděv. Z historických památek stojí za povšimnutí Spišský hrad, který se řadí k nejrozsáhlejším hradním zříceninám ve střední Evropě. Neméně populární je mezi turisty také Rakousko. I sem táhne návštěvníky zejména kouzelná příroda protkaná historickými památkami.

Rakouská jezera si zamilujete

Jedinečná jsou rakouská jezera, kterých je zde více než 2000. Je sice pravdou, že alpská jezera jsou studená, ale zato jsou obklopena nádhernou přírodou. Kromě výletů je zde možné vyzkoušet i potápění v průzračně čisté vodě. Mezi nejvyhledávanější patří Wolfgangsee v jehož okolí je možné absolvovat také vyjížďky na kole. Mimořádným zážitkem se jistě stane také pohled na Krimmelské vodopády nacházející se v Národním parku Vysoké Tatry, které jsou nejvyššími vodopády v Evropě, navíc tudy vede i Taurská cyklostezka. Dovolená Rakousko je ideální volbou pro všechny, kteří chtějí prožít svůj volný čas aktivně.


Uveřejněno

v

od

Značky: