Letošní Vánoce budou rekordní. Dopravci už nabírají posily

Očekává se, že během letošních Vánoc budou pokořeny rekordy stanovené některými dopravními společnostmi. Dopravci se na tuto situaci připravují už teď.

Přeprava zásilek už teď postupnými kroky stoupá, a to zbývají ještě více než dva měsíce do Vánoc. Dopravci tedy letos očekávají enormní nápor, na který se snaží připravit už nyní.

Silný nápor už koncem října

Loňské Vánoce byly poměrně hektické. I díky růstu zájmu o nakupování na elektronických obchodech byly dopravci silně vytížení. A ještě větší zátěž se dá očekávat letos na podzim. V souvislosti s epidemií koronaviru totiž celá řada domácností spoléhá především eshopy, kde budou s největší pravděpodobností nakupovat i vánoční dárky.

Největší nárůst přepravy zásilek v souvislosti s Vánocemi je přitom za dveřmi. Celý kolotoč se totiž každoročně rozbíhá na přelomu října a listopadu. Už teď se ale někteří dopravci připravují na velký nápor a najímají posily. Zájem je především o brigádníky s řidičským oprávněním, ale i další pracovní síly, které pomohou zabezpečit včasné doručení zásilky k zákazníkovi.

Letošek bude lámat rekordy

Situace je stejná v podstatě ve všech velkých přepravních společnostech. Pozemní přeprava potřebuje nové lidi, které vzhledem po zkušenostech z posledních let hledají zaměstnavatelé s dostatečným předstihem. Někteří z dopravců mluví o tisícovkách volných míst pro brigádníky, jiní hledají menší počet pracovních sil.

Ať už ale dopravní společností budou potřebovat více či méně pracovníků, je jasné, že letošní rok bude lámat rekordy. Vždyť jen loni ve vánoční špičce dopravci doručovali statisíce zásilek denně. Někteří se dokonce dostali i přes hranici půl milionu balíků v jeden den. Podobný trend nás čeká i letos, a to zejména kvůli koronaviru. Až čas ale ukáže, jak se dopravci s nastalou situací vypořádají.


Uveřejněno

v

,

od

Značky: