Kdy je nebankovní půjčování nejvýhodnější?

O nebankovních půjčkách se říká všelicos. Nejčastěji jsme na ně slýchávali hanlivá slova, protože prý dostaly mnoho lidí do dluhové pasti a poté až do spárů exekutora. Jenže ona vina není na straně půjčky, ale za problémy si může často sám žadatel. V současné době se nebankovní půjčky těší dokonce větší popularitě než půjčky v bance. Jak si výhodně půjčíte i vy a proč vás to nemusí stát ani korunu navíc?

Každý žadatel musí umět dobře počítat

Proč půjčka nebankovní dostala člověka do problému? Bylo to kvůli tomu, že si žadatel neuměl spočítat, kolik si může dovolit půjčit a nezodpovědně si požádal o vysokou částku, kterou nebyl později schopen uhradit. Stalo se pouze to, že nebankovní společnost začala vymáhat svá práva a klientovi účtovala poplatky, které znal předem.

Když si chcete půjčit, musíte se v první řadě zachovat zodpovědně. Je důležité si najít chvilku času a posoudit vlastní finanční situaci. Spočítejte si vaše celkové měsíční příjmy a od nich odečtěte výdaje navýšené cca o 20 %. Do výdajů započítejte nájemné, platbu za hypotéku, splátky jiné půjčky, platby za telefon, energie i nákupy – zkrátka vše, za co měsíčně utrácíte peníze. Výsledek je potom suma, kterou si bez problémů můžete půjčit.

Společnost vám musí jít vstříc

Samozřejmě si musíte dát pozor, od koho si půjčujete. I když v ČR od prosince 2016 platí novela zákona o spotřebitelském úvěru (více o ní v tomto článku), která zpřísnila podmínky pro poskytování nebankovních půjček, stále ještě se na trhu mohou objevit neférové firmy. Jak poznáte serióznost? Zjistěte si, jestli se jméno společnost nachází v registru ČNB. Pokud ano, je to důkaz, že má licenci k poskytování půjček. Dobré také je, když je poskytovatel půjčky členem APNÚ.

Poprvé výhodně zdarma

Chtěli byste si půjčit, jenže máte pochybnosti, že i když jste vše dobře spočítali, byl by pro vás problém peníze vrátit? Vyzkoušejte si půjčení peněz zdarma. Zcela bez poplatku je v současné době půjčka před výplatou od Via SMS s.r.o. a to pro všechny nové žadatele o půjčku až do výše 8 000 Kč.


Uveřejněno

v

od