Co je potřeba si ohlídat při výběru cestovního pojištění?

Cestovní pojištění je nezbytnou součástí každé cesty do zahraničí. Mnozí lidé stále ještě věří, že jim při zranění nebo onemocnění ve státech Evropské unie stačí běžná kartička pojištěnce. To ovšem není pravda. Tato kartička slouží pouze k získání lékařské péče nikoliv pro její proplacení. Nepodceňujte jej ani při krátkodobých či jednodenních výletech do ciziny. I v takových případech potřebujete pojištění do zahraničí stejně jako při dvoutýdenní dovolené.

Investujte dostatek času do výběru cestovního pojištění

Při sjednávání cestovního pojištění byste měli věnovat dost času jeho výběru. Musíte zohlednit destinaci, do které chcete vycestovat, ale také úpravu výše limitů, možná rizika a aktivity, kterým se v zahraničí plánujete věnovat. Je lepší počítat i s neuvěřitelnými scénáři, než později litovat, že jste výběr varianty cestovního pojištění na cesty do zahraničí podcenili. Výše limitů odpovídá částce, kterou za vás pojišťovna v případě pojistné události zaplatí. Jejich navýšení je proto logické i v případě, pokud se plánujete v cizině věnovat sportovním aktivitám, protože hrozí vážnější úrazy.

Sjednejte si pro nečekané události vhodné připojištění

V zahraničí nás může potkat i to, s čím nepočítáte. Je proto vhodné připravit se na všechny události včetně rizika zranění třetí osoby nebo poškození cizí věci. K tomu slouží připojištění odpovědnosti, které se vztahuje i na děti a domácí mazlíčky. Platí i v případě, že neúmyslně poškodíte vybavení ubytovacího zařízení během pobytu v zahraničí, více o něm v tomto článku. Úrazové připojištění vás zase chrání při vážném úrazu, který vyžaduje dlouhodobou rekonvalescenci a neumožní vám tedy návrat do práce tak brzy, jak by bylo potřeba.

Sjednáním online si ušetříte spoustu starostí

Uzavřít pojistnou smlouvu trvá několik minut. A v dnešní době nemusíte ani navštívit pobočku pojišťovny. Stačí vám internetové připojení a přístup na webové stránky, kde všechno vyřídíte rychle a pohodlně. Cestovní pojištění on-line můžete sjednat dokonce i v den odjezdu a ještě na něm ušetřit bez ztráty výhodných limitů. Navíc máte přehled o možných variantách připojištění, ze kterých si můžete beze spěchu vybrat ty, které se vás mohou týkat. Máte i dostatek času na prostudování výluk a předejdete tak nedorozuměním, která by vás mohla jindy nepříjemně překvapit.


Uveřejněno

v

od