Pracujte díky broker poolu jako finanční poradce na volné noze

Broker pool není pro každého. Pokud si ale umíte zorganizovat čas a práci sami, není důvod pracovat v rámci klasické MLM struktury v poradenské firmě. Můžete pracovat jako OSVČ, jako nezávislý finanční poradce a prodávat produkty, které vás prodávat baví, a které považujete za zajímavé pro své klienty.

Samostatná práce

Při práci v poradenské firmě jste zbytečně svazováni smlouvami a pravidly dané společnosti. Může se vám to hodit do začátku, kdy potřebujete vedení jako poradci nováčci, ale časem poradenskou firmu přerostete. Pokud se tedy chcete i nadále zlepšovat a jste dostatečně cílevědomí. V opačném případě totiž může mnoha lidem multilevel prostředí vyhovovat, protože se mohou tzv. vézt, podávat výkony „tak akorát“ aby si přišli na své, a to je vše. A samozřejmě bez většího zájmu o klienta. Je to samozřejmě špatně, a proto mají také mnohé MLM firmy nedobrou pověst. To se pak bohužel přenáší na celou oblast finančního poradenství.

Zázemí i vyšší provize

Rozhodnete-li se postavit se na vlastní nohy, tak se vám přesto může hodit určité zázemí, díky kterému budete moci obsloužit své klienty kvalitně a dle jejich představ. Nároky klientů jsou totiž čím dál vyšší. Tou možností by mohl být právě brokerpool, který sdružuje nezávislé finanční poradce. Dá vám volnost, ale poskytne vám také analytický servis, možnost vzdělávání, a to důležité také je, že se nebudete dělit o své výdělky s mnoha dalšími články v řetězci, jako tomu je u multilevelu.

Principy broker poolu

Broker pool pracuje na principu, kdy vy jako finanční poradce jste jeho rovnocenným partnerem. Takovou situaci nepoznáte v případě poradenské firmy pracující na bázi multilevelu, kde jste spíše v roli zaměstnance než samostatně se rozhodujícího subjektu. Ani broker pool ale není pochopitelně pro všechny, protože je potřeba vyvíjet vlastní snahu a musíte motivovat sami sebe k činnosti. Není tedy vhodný pro ty, kteří se rádi vezou s davem. V rámci poolu například můžete:

  • Budovat vlastní firmu a značku
  • Mít své kmenové klienty
  • Hrát dle vlastních pravidel

Jako samostatná jednotka v broker poolu si budujete vlastní značku, která vám umožňuje vytvořit si s klientem hlubší vztah. Klient nemá pocit, že za vámi stojí velký finanční moloch a vy jste poradce, který se mu snaží vnutit nepotřebný produkt. Pokud se rozhodnete využít služeb jiného poolu, tak můžete všechny své klienty převést jinam. Už tohle vám dává neskutečnou svobodu.

Se svobodou souvisí také skutečnost, že nejste svazováni konkurenčními doložkami. Chcete do jiné společnosti? Není problém. Dejte si však pozor na to, že některé společnosti, které se označují jako broker pool, v zásadě fungují spíše na bázi MLM. Proto je dobré oslovit více poolů a porovnat si, co vám nabídnou. Podle toho se pak můžete rozhodnout, která nabídka vás osloví.


Uveřejněno

v

od

Značky: