Procestujte Anglii vlastním autem. Jak na to?

Velká Británie láká české turisty hned z několika důvodů. Většina z nich chce navštívit samozřejmě hlavně Londýn a jeho známá náměstí, parky, muzea, historické stavby a samozřejmě legendární Tower Bridge. Řada lidí se do města na Temži vrací i opakovaně, protože za jednu návštěvu často zdaleka vše nestihnou a chtějí poznat tuto metropoli z více úhlů.

Kromě Londýna najdou Češi na ostrovech i další zajímavá místa, která stojí za návštěvu – stačí když zůstaneme jen v Anglii. Jsou to třeba univerzitní města Oxford a Cambridge, Dover se svými křídovými útesy, Shakespearův Stratford nad Avonou, fotbalový Manchester a řada dalších.

Zároveň přitom stojí za návštěvu i menší a méně známá městečka, která se vyznačují typickou britskou architekturou a na rozdíl od kosmopolitních turistických či studentských měst tu můžete nasávat atmosféru pravé Anglie.

picture7

Ušetřete za dopravu

Jak se ale „ven“ z Londýna dostat? Velká Británie je protkaná železniční sítí a vlaky obvykle jezdí pravidelně a včas. Většinu českých turistů ale nejspíše zarazí jejich cena, která je výrazně vyšší než v tuzemsku – není výjimkou, že za cestu do 200 kilometrů vzdálené destinace zaplatíte v přepočtu tisícovku. Autobusy vyjdou o něco levněji, přesto ale nejde o malý výdaj. Navíc se jimi dostanete jen někam, mnohdy v čase, který vám zrovna nevyhovuje.

Z toho důvodu se může vyplatit cestovat po Anglii místo hromadné dopravy vlastním autem – zvláště pokud se vám jej podaří obsadit. V první řadě tak ušetříte za přesuny, zároveň budete mít mnohem více volnosti při rozhodování, kdy a kam vyrazíte a na kterých místech budete zastavovat.

Trajektem do Británie

picture8Jak se ale s vlastním autem na ostrovy dostat, pokud se nechcete spoléhat na půjčovnu?  Jedinou možností je v takovém případě trajekt.

Do Velké Británie se snadno dostanete například z francouzských přístavů Calais, Dunkerque, Le Havre, Cherbourg nebo Roscoff. Cesta z první zmíněné destinace trvá zhruba 90 minut, z Dunkerque dokonce jen 45 minut. Na trajekt můžete jak s autem, tak třeba s motocyklem nebo obytným vozem. Během cesty si odpočinete na palubě, stejně tak se můžete občerstvit a při hezkém počasí se navíc kochat výhledem na kanál La Manche.


Uveřejněno

v

od

Značky: