Půjčka zajištěná nemovitostí

Půjčka se zajištěním nemovitostí se hodí především jestliže si chcete půjčit větší obnos. Vzhledem k tomu, že zastavujete vždy nemovitost která má větší hodnotu než půjčka kterou si berete jsou další náležitosti spíše formální. U většiny společnosti které nabízí půjčky zajištěné nemovitostí stačí obvykle doložit vlastnictví nemovitosti, doklady a schopnost splácet, na což obvykle postačuje výpis z účtu za poslední tři měsíce. Někdy se těmto půjčkám i říká Americká hypotéka což uvozuje původ tohoto druhu půjček. Na rozdíl od USA kde není problém mít na nemovitost například tři, čtyři hypotéky tak u nás jsou nebanovní společnosti podstatně konzervativnější a nepůjčí na více než 50 procent hodnoty nemovitosti. Většina společností navíc vyžaduje být na prvním místě v zástavě a ty co akceptují i druhé místo tak pouze za předpokladu, že uvěr od nich a úvěr od prvního v zástavě (například banka co poskytla hypotéku na nemovitost) není v součtu vyšší než 50 procent hodnoty nemovitosti,

Jak to v praxi funguje

Prvotní kontakt se společností poskytující půjčky zajištěné nemovitostí je dnes hlavně pomocí internetu. Zájemce o půjčku vyplní  na webových stránkách společnosti jednoduchý formulář a čeká na kontakt od pracovníka společnosti. Ten obvykle bývá telefonický a ověří či doplní zadané údaje o žadateli o  půjčku. Jelikož se jedná obvykle o větší sumu, bývá další kontakt obvykle osobní. Při osobním kontaktu nastíní úvěrový specialista možnosti úvěrování a nastíní další průběh schvalování úvěru. V Případě jeho předschválení si úvěrový konzultant vyžádá Vaše doklady, dále bude chtít doložit vlastnictví nemovitosti a příjem dostačující na splácení úvěru. Následuje interní posouzení hodnoty nemovitosti (nebývá pravidlem, že by Vás navštívil odhadce nemovitosti) a případné podepsání smlouvy. Doporučujeme pečlivé přečtení smlouvy, občas tam bývají opravdu perličky. Například jedna společnost požadovala mít možnost umístit na Váš objekt rozměrnou reklamu. Nebo například v obchodních podmínkách lze najít nejrůznější sankce i za takové drobnosti jako například změna rodinného stavu (svatba,rozvod). Speciální kapitolou jsou sankce za exekuce, nejenom že je máte za povinnost okamžitě oznámit, ale obvykle vedou k okamžitemu sesplatnění úvěru což je pro většinu dlužníků neřešitelný problém. Některé predátorské společnosti toho zneužívají a pro pár tisícovek jsou schopni sesplatnit úvěr a dotyčného takto připravit o střechu nad hlavou. Proto pozor jaké smlouvy podepisujete. Jestliže je nemůže vidět právník, tak s je alespoň pečlivě přečtěte.

provident půjčka pro každého

Možná i proto je vhodnější zvolit takovou společnost jenž nemá zákeřné podmínky. Jednou z nich je společnost Provident Financal, která nabízí jasné a transparetní podmínky u půjček a nevyžaduje ručení nemovitostí.

Mám zájem
[table id=1 /]


Uveřejněno

v

od