Jak rychle vyřídit úvěr ze stavebního spoření

Plánujete pořízení vlastní nemovitosti, máte založené stavební spoření a rádi byste věděli, jak rychle získáte potřebné finanční prostředky? Co dělat v případě, že se najednou vyskytne výhodná koupě bytu nebo domku?

Než se vypravíte na pobočku nebo ke svému makléři, je dobré si připravit všechny potřebné doklady. K nim patří potvrzení o příjmech, kopie úvěrových leasingových nebo pojistných smluv plus doklady ke kupované nemovitosti. Jde především o takzvaný list vlastnictví, který dostanete na katastrálním úřadě či o něj můžete požádat na pracovišti Czech Point. Je možné, že budete potřebovat i snímek z katastrální mapy. Dalším dokladem je odhad ceny nemovitosti (stojí přibližně pět tisíc korun). Měli byste si také dobře rozmyslet, kolik peněz do bydlení investovat. Do určité částky se nemusí za úvěr ručit danou nemovitostí, ale stačí ručitelé. (V případě zajištění úvěru pomocí ručitelů s ručením musí souhlasit i manžel či manželka vašeho ručitele a podpisy na ručitelských smlouvách musí být úředně ověřené). Pokud je kupovaná nemovitost současně i tou, kterou se bude ručit, je lepší zaměřit se jen na byty v osobním vlastnictví. Ještě před podpisem rezervační smlouvy nebo smlouvy o smlouvě budoucí, nechte nemovitost prověřit bankou. Realitní kanceláře občas do prodeje nabídnou byt, u kterého není ukončené dědické řízení. Takovou nemovitost není možné použít jako zástavu.

Pokud potřebujete peníze opravdu rychle, stavební spořitelna vám může poskytnout okamžitě překlenovací úvěr a zároveň začít vyřizovat řádný úvěr ze stavebního spoření, pokud už na něj máte jako její klient nárok. K základní orientaci o tom, kolik peněz je možné získat, poslouží kalkulačka úvěru ze stavebního spoření, která je k dispozici na stránkách stavební spořitelny.


Uveřejněno

v

od

Značky: