Podlaha a strop – dvě klíčová slova

Chcete-li opravdu pochopit chování měny na trhu Forex, je důležité si všimnout jejího chování po nějakou delší dobu. Pokud si vezmete kurz za velmi krátkou dobu, je možné vyložit si data jakkoliv. To znamená, že data budou téměř bezcenné. Nicméně, v rámci delší doby se schémata vždycky ustálí a vytvoří pevný základ pro předpovídání budoucího chování měny. Mezi nejvýznamnější body, které se v tomto schématu objevují, jsou body tržní dno a strop.

   Bod „podlaha“ (spodní hranice) jakékoliv měny je cenová hladina, pod kterou cena nikdy neklesne – nebo také její tržní „dno“. Kdykoli cena dosáhne této úrovně, téměř vždy se odrazí zpět nahoru. Z tohoto důvodu bude mnoho lidí investovat, když cena dosáhne tohoto bodu. Naopak, bod „strop“ je tradiční vrchol ceny, nad který nikdy nejde. Pokud hodláte z obchodu vystoupit, tohle je vhodný okamžik.   

   Je samozřejmé, že staré rčení „všechno je jednou poprvé“ existuje z nějakého důvodu. Přijde čas, kdy cena překonává své body dna a stropu, a to je považováno za nesmírně důležité. Když tohle cena dělá, očekává se, že v tom bude pokračovat, případně po delší dobu. Jedná se tedy o dobrý čas, kdy vstoupit nebo vystoupit, pokud klesá.


Uveřejněno

v

od

Značky: