Proč si pořídit ready made společnost?

Dostali jste skvělý podnikatelský nápad, který byste chtěli uskutečnit co nejdříve? Pak se nejspíše chystáte na založení nové firmy. Chcete-li si ušetřit čas, pak upřete svoji pozornost na ready made společnosti, které nabízí oproti běžnému postupu zakládání firmy mnoho výhod.

Podnikání do několika hodin

Pro zakládání nových firem v České republice je charakteristický především zdlouhavý proces a nadměrná byrokracie. Je třeba navštívit celou řadu úřadů, jako je notář, banka, živnostenský úřad apod. Toho se však můžete snadno vyvarovat, a to díky pořízení ready made společnosti. Ready made společnost je v podstatě předzaložená firma, která nabízí příležitost podnikat do několika hodin, stačí si jí koupit a podepsat smlouvu. Ready made společnost se žádným způsobem neliší od běžně založené společnosti, jde pouze o způsob, jak může podnikatel začít podnikat daleko rychleji a bez starostí.

Co si promyslet před výběrem ready made společnosti?

Máte-li zájem o ready made společnost, pak je třeba si promyslet několik základních věcí, které byste si museli samo sebou promyslet i při běžném zakládání společnosti. Nejprve se zamyslete nad právní formou společnosti, zda uvažujete o společnosti s ručením omezeným, akciové společnosti nebo evropské akciové společnosti. Dále si promyslete, v jakém státě chcete, aby vaše firma sídlila. Výhodou zahraničních firem – tzv. offshore společností je zejména optimalizace daní. A nakonec zvažte založení bankovního účtu.

Kde si společnost pořídit?

Ready made společnost je dnes možné pořídit od mnoha prodejců. Při výběru ready made společnosti je třeba si však dát pozor, zda vybraná společnost nedisponuje žádnými dluhy či nevykazovala obchodní činnost z minulosti. Pokud hledáte renomovaného prodejce a rádi byste vsadili na jistotu, pak se neváhejte obrátit na společnost Zenron, která má za sebou více jak 20 letou praxi a je schopna vám nabídnout 64 destinací.

Ušetřete si starosti a čas díky ready made společnosti i vy.


Uveřejněno

v

od