Rekordní čísla: Dopravci v loňském roce raketově rostli

Loňský rok se nesl ve znamení nakupování na eshopech. Růst přitom zaznamenaly nejen internetové obchody, ale i doručovatelé zboží. Ti hlásí rekordní rok.

Rekordní sezóna. Tak by se dal popsat rok 2020 z pohledu dopravců. Nejen do jejich životů se totiž vkradl covid, který pro ně znamenal výrazné zvýšení poptávky. Pro některé dopravce znamenal zvýšené příjmy o desítky milionů korun.

Rekordní čísla

Pandemie změnila život a chování většiny lidí. Ti se naučili nakupovat přes internet, aby tak ochránili zdraví sebe i svých blízkých. Postupem času všichni zákazníci zjistili, že je to pro ně pohodlnější. Nemusí nikam jezdit a přeprava zásilek se postará o všechno ostatní. A taky že postarala.

V loňském roce totiž dopravci zaznamenali doslova rekordní čísla. Především během vánoční sezóny, která bývá už tradičně velice náročná. Některé společnosti hlásí rekordy v milionových číslech. Někteří se dostali dokonce přes deset milionů doručených balíků, což je nevídané číslo. V porovnání s loňským rokem jde o více než 50% nárůst.

Výdejní místa ulehčují práci

Hlavně kvůli tomuto nárůstu se musely přepravy zásilek zhostit nové posily. Před vánoční špičkou tak celá řada dopravců zaměstnávala mnohem více brigádníků, než bylo v předchozích letech zvykem. I přesto si někteří zákazníci museli na svoje zboží počkat delší dobu. Větším eshopům totiž dopravci omezovali počet přepravených zásilek za den, což se podepsalo i na recenzích některých internetových obchodů. Výhodu tak měly především menší obchody s nižším počtem objednávek, které stíhaly bez problémů odbavovat.

Nejen během sezóny ale někteří zákazníci ulehčili svým doručovatelům práci. Více než 2 miliony zásilek si totiž nechali zaslat do výdejních míst, případně si je sami vyzvedli. A dá se předpokládat, že tento trend bude s postupem času růst. Výdejních míst je totiž po celém Česku už několik tisíc, což jen zlehčuje práci doručovatelům. Těm tyto výdejní místa výrazně ulehčí práci, zákazníkům přitom dají dostatek svobody pro vyzvednutí jejich balíku.


Uveřejněno

v

od

Značky: