Jak funguje výkup nemovitostí?

Potřebujete vyřešit problémy spojené se zadlužením vaší nemovitosti? Hrozí vám, že o nemovitost přijdete anebo že bude prodaná za neuvěřitelně nízkou cenu? V tom případě by vám mohl pomoci takzvaný okamžitý výkup nemovitosti, který vaše problémy může vyřešit takřka okamžitě.

Co výkup nemovitostí může vyřešit?

Výkup nemovitostí se provádí z toho důvodu, aby byla vyplacena vaše exekuce a následně se moha vaše nemovitosti oddlužit. Vše přitom probíhá v součinnosti s věřiteli i exekutorem. Výkup nemovitosti a následné oddlužení se provádí převážně v Praze a ve středních Čechách.

Výkup domu se vám vyplatí tehdy, když preferujete především rychlé řešení celé záležitosti. Pokud máte tedy na řešení vašich finančních problémů dostatek času, bude pro vás vyplacení exekuce a následné oddlužení nemovitosti s následným prodejem velmi ku pomoci.

Mimo jiné není důležité, o jaký druh nemovitosti se vůbec jedná. Je možné provést výkup domu, bytu, chaty, pole, louky či dokonce také lesních pozemků. U těchto druhů nemovitostí rovněž můžete provést vyplacení celé exekuce, a to včetně následného oddlužení nemovitosti.

Cena, za kterou lze nemovitosti odkoupit

Samozřejmě vás bude zajímat cena, ze kterou lze vaši nemovitosti odkoupit. Cena se vždy odvíjí od toho, v jaké situaci se momentálně nacházíte. Pokud potřebujete svou nemovitost prodat, co možná nejdříve, a to třeba ideálně ihned, je možné nemovitost vykoupit zhruba za 50 až 90 % její tržní ceny. Procento je vždy závislé na tom, o jaký druh nemovitosti se jedná, v jakém je celkovém stavu a v jaké lokalitě se nachází.

Často se vykupují mnohem lépe nemovitosti, které se nacházejí ve městech, které mají dobrou infrastrukturu. Tyto nemovitosti se často vykupují za o poznání vyšší procenta než ty nemovitosti, které se nacházejí dál od měst či jsou v místech, které mají horší infrastrukturu či občanskou vybavenost.

Ovšem vždy záleží na konkrétní situaci, jelikož někdy může mít nemovitost, která se nachází dále od města a má zhoršenou infrastrukturu svá jistá specifika, pro která se bude prodávat lépe než ta nemovitost, která se nachází v poměrně slušné lokalitě s dobrou infrastrukturou. Vždy tedy záleží na konkrétní situaci a nelze dopředu s přesností říci za kolik je možné vaši nemovitost vykoupit.

Nemovitost je možné vykoupit do 24 hodin

Výkupy nemovitostí se zpravidla realizují do 24 hodin, a to v případě, kdy daná nemovitost nemá žádné právní vady, které by tak mohly samotný výkup do jisté míry omezit. V opačném případě je tak možné se domluvit na konkrétním čase, který bude nejvíce odpovídat skutečnosti. Pokud nastanou jakékoliv komplikace během výkupu, dle jejich povahy se následně určí, kdy bude možné reálně nemovitost vykoupit.


Uveřejněno

v

od

Značky: