Peníze mohou scházet

K normálnímu životu jsou potřeba takové příjmy, které zajistí, že bude uhrazeno vše, bez čeho se žít nedá nebo bez čeho by nestál život za to.

K tomu, aby se dal vést důstojný život, je třeba mít zajištěn dostatečný přísun finančních prostředků. A to z toho logického důvodu, že penězi se platí za všechno, na co si člověk jenom vzpomene, a kdo je nemá, musí zkrátka na vše, co by si chtěl koupit, rezignovat.

Bez peněz se tedy nedá obejít. Jenže tyto k nikomu nedoputují v dostatečném množství jen tak samy od sebe. Ten, kdo je chce mít, tak nemá nikdy jistotu, že jimi bude vždy oplývat. A když se pak někomu začne peněz nedostávat?

Pak je na čase zvážit otázku půjčky. Pokud se totiž někdo dostane do finančních nesnází, může to být právě půjčka, co ho vytáhne z bryndy, co ho nenechá padnout, klesnout až na úplné pomyslné dno.

Jenže ten, kdo si zažádá o půjčení peněz, jichž se mu nedostává, nemá ještě ani zdaleka jistotu, že je dostane. Pokud se tento obrátí na banku, musí počítat s tím, že bude nejprve muset sehnat všelijakou dokumentaci, že bude muset doložit kdeco a posléze pomalu celou věčnost čekat na to, až bude o takové žádosti rozhodnuto. A ona vynaložená námaha a ztracený čas ještě vůbec neznamenají, že bude žádání o půjčku zde také korunováno úspěchem. Klidně tu takovou žádost zamítnou, a to třeba i jenom proto, že nemá žadatel nikterak závratné příjmy, že má tento záznamy v registrech dlužníků, exekuce nebo třeba nějaká jiná mínus.

A dojde-li k tomu, přijde určitě vhod třeba americká hypotéka bez registru nebo americká hypotéka bez dokládání příjmů. A není divu – u těchto nebankovních hypoték totiž není nezbytné rozhodovat jen na základě toho, na čem žadatel v bance pohořel. Tady se dá akceptovat i nejeden žadatelův nedostatek a navzdory problémům mu tu lze peníze poskytnout.

U takové nebankovní americké hypotéky totiž záleží jen na tom, aby se žadatel zaručil nemovitostí a dokázal splácet. Prakticky jen na tom a na ničem jiném. A proč si tedy nepůjčit tam, kde žadatele nezklamou?


Uveřejněno

v

od

Značky: