Jak řešit distanční vzdělávání nejen ve školách?

Distanční vzdělávání je to poslední, co žákům a učitelům v této době zbylo. Jak jej dobře připravit a co je k němu potřeba?

Děti nastoupily do školy a všechno se vrátilo do jarních kolejí. Zvedl se počet nakažených novým koronavirem, načež zavřely brány i samotné školy. Celý systém se tak opět musel vrátit k distančnímu vzdělávání.

Co je potřeba k vysílání?

Narozdíl od situace z jara je ale české školství úplně jiné situaci. Digitální vzdělávání je nyní mnohem jednodušší a promyšlenější. Vždyť školy už v srpnu dostaly manuál pro tento školní rok, ve kterých ministerstvo doporučilo vytvořit jednotnou platformu pro komunikaci.

Ostatně v dnešní době je něco takového poměrně jednoduché zajistit. Kvalitní distanční výuka není ani vůbec náročná na techniku. Pokud oželíte kameru, postačí vám pouze mikrofon, internet a program, který bude snímat váš monitor a který vás propojí s ostatními. Pro učitele je zřejmě něco takového jednoduchého, pro některé žáky jde o neřešitelnou situaci.

Deset tisíc bez výuky

Možná je to až k nevíře, ale existuje celá řada rodin, která stále nemá počítač nebo kvalitní připojení k internetu. A bez těchto dvou komponent se kompletní digitalizace výukyprovést nedá. Tento problém naznačují statistiky z jara, kdy se výuky na dálku nezúčastnilo zhruba 10 tisíc žáků. To je sice poměrně zanedbatelné číslo v porovnání se zbytkem školáku (těch je zhruba 1,5 milionu), i tak to není nic lichotivého. Otázkou tedy zůstává, jak tento problém vyřešit.

Pokud chcete zajistit kvalitní vysílání na straně uživatele, pomůže vám s tím společnost AVTG. Jedná se o firmu s dlouholetou tradicí. V oboru distanční výuky a přenosů působí již řadu let. Vyřešit problém s připojením k žákům a vytvoření kvalitního vzdělávacího procesu vám tedy jistě pomůže. AVTG vytvoří třídu, ve které nebude chybět průhledná tabule, kvalitní kamera a další komponenty nutné pro vysílání.


Uveřejněno

v

od

Značky: