Je možné půjčit si bez doložení příjmů?

Zákony ohledně poskytování úvěrů se v posledních letech výrazně změnily. Je tedy vůbec možné zažádat o půjčku i bez doložení příjmů?

Nebankovní instituce byly vždy zastávkou pro ty, kteří potřebovali peníze rychle a bez doložení příjmů. Dnes už to sice není legálně možné. Jde ale dosáhnout na peníze opravdu rychle?

Podnikatelé to mají těžké

Ano, jde. Nebankovní financování podnikání je poměrně pohodlné i v době, kdy se veškeré zákony ohledně úvěrů a půjček zpřísnily. Neočekávejte sice, že by si vás instituce neprověřila, i s touto procedurou je ale možné dosáhnout rychlé půjčky. Nebankovní úvěr na podnikáníněkteré společnosti schvalují opravdu rychle, někdy i do 15 minut. Peníze tedy můžete mít na účtě velice rychle a použít je na pokrytí nenadálých výdajů.

U půjček pro podnikatele ale bývají pravidla o něco přísnější. Zvláště u začínajících právnických osob, kde není jisté, jestli společnost vůbec dostane peníze zpět. Se žádostí je zpravidla potřeba dodat pečlivě zpracovaný podnikatelský plán a často i zastavit některou ze svých nemovitostí. To je ale pochopitelné. Zejména u sro s nízkým vkladem totiž nemá nebankovní instituce žádnou jistotu, že se jí peníze vrátí zpět. Právo mnohdy není všemocné, takže ani odsouzený viník nemusí svůj dluh nikdy splatit.

Nejjednodušší půjčka pro jednotlivce

Nejjednodušší situaci mají jednotlivci nepodnikatelé. Zažádat si o rychlou nebankovní půjčku si totiž můžou v téměř jakékoliv situaci. Mnohdy ani není potřeba zdlouhavé prověřování bonity (schopnosti splácet) a dalších potřebných údajů. Peníze tak můžete mít na účtu během několika minut. Stačí pouze zamířit na webovou stránku poskytovatele úvěru, vložit příslušné údaje a počkat, než se vám z instituce ozvou zpět. Žádost o úvěr pak probíhá standardním způsobem. Je tu jen jeden zásadní rozdíl – chybí zdlouhavé papírování. Právě to vám ušetří spoustu času.


Uveřejněno

v

od

Značky: