Rozumná investice do korporátních dluhopisů

Asi jste již zaregistrovali emise státních protiinflačních dluhopisů. Ministerstvo financí tak reaguje na míru inflace, protože se stávalo, že úroky státních dluhopisů nepokryly ani inflaci a prostředky investorů tak v podstatě ztrácely na hodnotě.

Pokud však chcete opravdu zhodnotit vaše volné prostředky, budete se muset ohlídnout po jiných typech investic. Jednou z možností jsou korporátní dluhopisy. Jedná se u dluhopisy soukromých firem, které mohou peníze od investoru využít de facto jakkoli. Úročení se u korporátních dluhopisů pohybuje v rozmezí 5 až 10 % p.a., což z nich činí už zajímavou investici. S vyšším úrokem se ale pojí také vyšší riziko. Proto je třeba investici v klidu promyslet a konkrétní firmu si co nejdůkladněji prověřit.

Prověření konkrétní firmy

Začněte u historie a referencí. Firma s určitou historií, prokazatelnými hospodářskými výsledky a transparentní vlastnickou strukturou je určitě prozřetelnější volbou než nově založená anonymní společnost. Dalším aspektem, který vám může pomoci v rozhodování je prospekt ČNB. U dluhopisů v menším objemu není sice povinností emitenta, ale rozhodně není na škodu. Pokud jste si již vybrali nějakou konkrétní společnost, zajímejte se o hospodářské výsledky, plány, na jaké konkrétní projekty budou finance z dluhopisů využity. Vyšší úročení bývá často vykoupeno vyšším rizikem. Například pokud firma uvádí na trh nový produkt, nebo expanduje do zahraničí. Jsou však komodity, které si drží svoji hodnotu napříč kontinenty i v průběhu času a případných ekonomických krizí. Jsou to nemovitosti.

Proto i na portálu Dluhopisy.net naleznete vytipované a prověřené investiční dluhopisy firem, které se zabývají realizacemi či rekonstrukcemi staveb. Firem, které mají svoji historii a prokazatelné výsledky. Na tomto portálu naleznete všechny potřebné informace. Od obecných informací, přes záměr využití financí z dluhopisů až po výši úroku a splatnost dluhopisu.


Uveřejněno

v

od

Značky: